Proč je knížka "Bohatý táta, chudý táta" od Kiyosakiho tak skvělá a kam až se s ní dostanete?


Je to jednoduché, tato knížka je revoluční právě v tom, že přinesla nový pohled na život a finance. Přestat se na sebe dívat jako na zaměstnance, ale začít se na sebe dívat jako na majitele firmy. Přestat se dívat na to, kde utrácíme, ale spíše na to, jak a kde investovat.


Dle mého názoru bude tato knížka revoluční do té doby, dokud tu budou lidé, kteří tento pohled neznají a je to pro ně nové. Ano, toto se v základní ani na střední škole neučí (samozřejmě mohou být i výjimky). Pokud to vezmeme podle knížky, již základní škola byla místo, kde se mladý Kiyosaki seznámil s principy, které dělají bohaté ještě bohatšími.


Tato knížka je skvělý akcelerátor, pokud zmiňovaný pohled na peníze a práci zatím neznáte. Knížka je však pouhým začátkem. Abyste se v akceleračním módu udrželi, budete se muset nejen vzdělávat, jak se v knížce píše, ale také věci zkoušet. To již není ze dne na den, ale je to běh na dlouhou trať. Znám dost lidí, kteří mají v životě neformálního mentora, pokud někoho takového také znáte, máte velkou výhodu. Já měl před pár lety dokonce dva mentory, jeden mi pomáhal se vztahy a druhý s alternativními pohledy na svět. Zjednodušilo mě to některé věci a také přineslo nová uvědomění.


Pokud plánujete být finančně zdatní a také bohatí, je tato knížka skvělým startem. Další vzdělání je pak nevyhnutelné, ideální je také najít si mentora, případně kouče, a hlavně mít odvahu! Pokud jste tuto knihu nečetli, pak tak učiňte, neboť je to jedna z klíčových knih, které měli vliv a pořád mají na tuto (nejen Českou) společnost.

0 zobrazení